Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Sakramenty-> Eucharystia jest zamieszczona deklaracja zgłoszeniowa do I Komunii Św., która będzie miała miejsce w 2025 r. Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci klas II odbędzie się jutro o godz. 18:45 w kościele.


  1. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym, lecz bez godz. 13:00. Po Mszy Świętej o godzinie 11:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się przy kościele drewnianym. Prosimy, aby pierwszy ołtarz przygotowały Koła Różańcowe i Rodziny Szensztackie, drugi – Służba Liturgiczna (prosimy rodziców, którzy chcieliby pomóc, o zgłoszenie się do zakrystii w czwartek o godz. 9:00), trzeci – Chór, czwarty ołtarz zostanie przygotowany przez pracowników kościoła drewnianego. Dziewczynki z klas 1-5 SP, które chcą sypać kwiaty podczas procesji, zapraszamy w czwartek na godz. 10:30. Wiernym, którzy będą tego dnia pobożnie uczestniczyć w Procesji Eucharystycznej, udziela się odpustu zupełnego. 

  2. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych, biskup Romuald Kamiński udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i od zachowania charakteru pokutnego dnia przypadającego w piątek, 31 maja. Osoby, które dobrowolnie pragną skorzystać z dyspensy, zobowiązane są zrealizować czyn pokutny o charakterze duchowym lub materialnym, ofiarowany w intencji chorych, ubogich, cierpiących lub uchodźców.

  3. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. zbierane będą ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. 

  4. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 8:00 dodatkowa Msza Św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.10:00. Pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:45.

  5. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas 7 i 8 z naszej parafii na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Formularze zgłoszenia można odebrać w zakrystii, kancelarii lub u katechety. Zapisy do końca czerwca. Pierwsze spotkanie we wrześniu.

  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W środę – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • W piątek – święto Nawiedzenia NMP
  • W sobotę – wspomnienie Św. Justyna, męczennika

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Marek Robert Siedlecki – kawaler z par. tut.

Justyna Zdzieborska – panna z par. Świętej Rodziny w Warszawie

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.