1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych, które będą odprawiane codziennie o godz. 17:45.

 2. Drodzy parafianie. Pragniemy was wszystkich serdecznie zaprosić na uroczyste wprowadzenie relikwii: Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, bł. rodziny Ulmów, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego do naszego kościoła parafialnego. Uroczystość odbędzie się 16 czerwca w niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00. Wprowadzenie relikwii poprzedzi czuwanie przed Najświętszym Sakramentem 15 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00, które potrwa do godz. 21:00. Będzie to czas modlitewnej i muzycznej zadumy nad przesłaniem osób błogosławionych. W tym czasie odbędzie się Koncert Zespołu Kameralnego pod kierownictwem p. Bogny Dulińskiej z rozważaniem przesłania duchowego błogosławionych, których relikwie będą wprowadzane w niedzielę. Zakończy je Apel Jasnogórski. Koncert jak i rozważania związane są tematycznie z osobami błogosławionych. Natomiast w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 zapraszamy na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami i grillem. Niech to będzie radosne święto naszej rodziny parafialnej. Serdecznie zachęcamy do ewentualnego zrezygnowania tego dnia z wyjazdów weekendowych na rzecz tych wydarzeń, które z pewnością przyczynią się do jeszcze większej jedności naszej wspólnoty jak i wzajemnego bliższego poznania się. Zapraszamy jeszcze raz i oczekujemy was wszystkich na tych uroczystościach.

 3. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
 • w poniedziałek – o godz. 18:00 –  Msza Św. zbiorowa za zmarłych
 • w czwartek – o godz. 18:00 Msza Św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych 
 • w piątek – od godz.17:30 możliwość spowiedzi. Katecheza przed chrztem po Mszy Św. o godz. 18:00.

 1. Na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Sakramenty->Eucharystia jest zamieszczona deklaracja zgłoszeniowa do I Komunii Św., która będzie miała miejsce w 2025 r.

 2. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas 7 i 8 z naszej parafii na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Formularze zgłoszenia można odebrać w zakrystii, kancelarii lub u katechety. Zapisy do końca czerwca. Pierwsze spotkanie we wrześniu.

 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 
 • W poniedziałek – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
 • W środę – wspomnienie Św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne
 • W sobotę – wspomnienie Św. Niepokalanego Serca NMP

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Mateusz Bronisław Wasilewski – kawaler z par. Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie

Agata Widz – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Mariusz Piotr Sałański – kawaler z par. NMP Matki Kościoła w Ostrówku

Anna Romańczuk – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.