1. Drodzy parafianie. Pragniemy was wszystkich serdecznie zaprosić na uroczyste wprowadzenie relikwii: Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, bł. rodziny Ulmów, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego do naszego kościoła parafialnego. Uroczystość odbędzie się 16 czerwca w niedzielę na Mszy Św. o godz. 10:00. Wprowadzenie relikwii poprzedzi czuwanie przed Najświętszym Sakramentem 15 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00, które potrwa do godz. 21:00. Będzie to czas modlitewnej i muzycznej zadumy nad przesłaniem osób błogosławionych. W tym czasie odbędzie się Koncert Zespołu Kameralnego pod kierownictwem p. Bogny Dulińskiej z rozważaniem przesłania duchowego błogosławionych, których relikwie będą wprowadzane w niedzielę. Zakończy je Apel Jasnogórski. Koncert jak i rozważania związane są tematycznie z osobami błogosławionych. Natomiast w niedzielę po Mszy Św. o godz. 10:00 zapraszamy na piknik rodzinny z wieloma atrakcjami i grillem. Niech to będzie radosne święto naszej rodziny parafialnej. Serdecznie zachęcamy do ewentualnego zrezygnowania tego dnia z wyjazdów weekendowych na rzecz tych wydarzeń, które z pewnością przyczynią się do jeszcze większej jedności naszej wspólnoty jak i wzajemnego bliższego poznania się. Zapraszamy jeszcze raz i oczekujemy was wszystkich na tych uroczystościach.

  2. Za tydzień po Mszach Świętych zbiórka do puszek na utrzymanie parafii Św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.

  3. Spotkanie dla rodziców i dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie z ks. Dariuszem odbędzie się w najbliższy czwartek w salce teatralnej po wieczornej Mszy Św. 

  4. Rozpoczynamy zapisy uczniów klas 7 i 8 z naszej parafii na katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Formularze zgłoszenia można odebrać w zakrystii, kancelarii lub u katechety. Zapisy do końca czerwca. Pierwsze spotkanie we wrześniu.

  5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 
  • We wtorek – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła
  • W czwartek – wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, doktora Kościoła
  • W piątek – wspomnienie Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Mateusz Bronisław Wasilewski – kawaler z par. Św. Apostołów Jana i Pawła w Warszawie

Agata Widz – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Mariusz Piotr Sałański – kawaler z par. NMP Matki Kościoła w Ostrówku

Anna Romańczuk – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Jeżeli komuś byłyby znane przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowych duszpasterzy.