1. Dzisiaj obchodzimy 19. rocznicę święceń biskupich Pasterza Diecezji biskupa Romualda Kamińskiego. Dziękując Bogu za Jego posługę, wspierajmy gorącą modlitwą. 

  2. Dziękujemy wszystkim za tak liczną obecność na V parafialnym pikniku, który miał miejsce w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania składamy członkom Rady Parafialnej, która wyszła z propozycjami zabaw i warsztatów oraz doprowadziła do ich realizacji. Dziękujemy każdemu, kto ubogacił swoją obecnością, zaangażowaniem nasze parafialne świętowanie. Wierzymy, że tego typu inicjatywy i nasz wzajemny wkład będą pomagać wszystkim w budowaniu wspólnoty parafialnej, abyśmy doświadczali, że Kościół jest naszym domem, w którym modli się, uczy, bawi, buduje i wzajemnie kroczy do świętości jedna Boża rodzina.

  3. Ks. Biskup Romuald zaprasza do pielgrzymowania w tegoroczne wakacje:
  • Z sanktuarium przy ul. Żytniej do Ostrówka w dniach 27-28 lipca. 
  • Warszawsko-Praska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, która 5 sierpnia wyrusza z Parafii Narodzenia Pańskiego przy ul. Ostrobramskiej 72 (dojście do Częstochowy: 14 sierpnia). Zapisy w parafii w terminie 1-4 sierpnia.
  • Praska Pielgrzymka Piesza Pomocników Matki Kościoła. Jej pielgrzymi wyruszają z parafii konkatedralnej na Kamionku 16 sierpnia i docierają do Częstochowy 26 sierpnia.

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: 
  • W poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  • W piątek – wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • W sobotę – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa, dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.