1. Dziś w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, które są czasem naszych licznych podróży. Po wszystkich Mszach Świętych będziemy błogosławić samochody i wszystkie pojazdy.

  2. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
  • Pierwszy Czwartek. o godz. 17:30 Godzina święta, a następnie o godz. 18:00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych .
  • Pierwszy Piątek. od godz. 17:15 możliwość spowiedzi,
  • Pierwsza Sobota. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. Msza Św. o godzinie 8.00, po Mszy różaniec i piętnastominutowe rozważanie.
  • za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Eucharystyczne.

  1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • W poniedziałek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę, zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa i odmawiając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.
  • W piątek  –  święto Św. Tomasza, Apostoła.