1. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich. Obrzęd  ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany  serca  poprzez pokutę, modlitwę , jałmużnę, inne dobre uczynki i post.
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości.
  Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.
  Środa Popielcowa  to także początek  dni modlitw o ducha pokuty i  trzeźwość narodu.


 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne :
  – Drogę Krzyżową – w piątki o godzinie 17.15,
  – Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele także o godzinie 17.15.


 3. Zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Począwszy od Wielkiego Postu 2015 roku, a więc już po raz szósty, diecezje warszawskie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Doświadczenie minionych lat pokazuje, że wierni  licznie  podejmują inicjatywę tej jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, traktując ją jako  pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu oraz jako przygotowanie do Triduum  Paschalnego. Szczegółowa lista kościołów stacyjnych jest umieszczona w gablocie przed kościołem oraz na internetowej stronie diecezji warszawsko-praskiej.

 4. W tym tygodniu zapraszamy młodych , którzy pragną poznawać Pana Boga i bliźnich oraz pogłębiać swoją wiarę i wiedzę o problemach współczesnego świata  na  spotkania :
  Studentów i młodzież do 30 r. życia  w najbliższy  czwartek – 27.02 na godz. 19.00
  – Młodzież – od klasy 7 szkoły podstawowej do klasy maturalnej  w piątek  – 28.02  na godz. 18.30 .
  Spotkania są organizowane w salce pod plebanią.


 5. Jak już zapewne wiemy – dnia 7 czerwca tego roku w Warszawie na  pl. Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja  kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Każdy kto chciałby wziąć udział w tej uroczystości może zgłosić się po Mszy do zakrystii i zapisać na listę, aby móc otrzymać specjalną wejściówki. Mamy na to czas do połowy marca.

 6. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się :  Marek Olewiecki – kawaler z parafii tutejszej i  Paulina Anna Gąsiorowska – panna z parafii tutejszej
  Jeżeli komuś znane byłyby  przeszkody pomiędzy wymienionymi osobami zobowiązany jest do poinformowania o nich miejscowych duszpasterzy.