1. Dzisiaj zgodnie z tradycją naszej parafii powinny się zacząć doroczne Rekolekcje Wielkopostne. Wiemy, że w obecnej sytuacji jest to niemożliwe dlatego zachęcamy do skorzystania z różnych propozycji rekolekcji i modlitwy nadawanych przez media. Listę transmisji Mszy świętych, nabożeństw i rekolekcji można znaleźć m.in. na stronach Konferencji Episkopatu Polski – episkopat.pl
    Doroczne rekolekcje wielkopostne na Jasnej Górze. Od niedzieli, 29 marca do soboty, 4 kwietnia na Jasnej Górze trwać będą doroczne rekolekcje wielkopostne – w tym roku on-line, bez fizycznego udziału wiernych. Nauki rekolekcyjne głosił będzie o. Michał Legan, paulin z Jasnej Góry.
    Śledźmy bieżące komunikaty władz państwowych i kościelnych. Wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania kościoła znajdziemy na stronach internetowych naszej diecezji i parafii. Dostosowywanie się do nich jest wyrazem naszej roztropności i odpowiedzialności za siebie i innych.

 

  1. W tym tygodniu przypadają pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota kwietnia. Nie będziemy mogli przeżywać tych dni w normalny sposób, ale prosimy aby był to czas pogłębionej, osobistej modlitwy i przyjęcia Komunii Świętej Duchowej.

 

  1. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. Rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Tego dnia, w osobistej modlitwie dziękczynno-błagalnej, upraszajmy wstawiennictwa naszego wielkiego Rodaka dla nas samych i dla naszej Ojczyzny na ten trudny czas.

 

  1. Następna niedziela, to już Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Zgodnie z zarządzeniem władz kościelnych „przygotowując liturgię Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnego należy przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych”. Msze Święte Niedzieli Palmowej będą zatem sprawowane bez udziału wiernych. „Wyjątkiem może być uczestnictwo osób zamawiających intencję danej Mszy Świętej (max 5 osób), po wcześniejszej konsultacji z duszpasterzem.” Telefon do ks. dyżurnego 609 021 557.

 

  1. Informacje na temat przeżywania Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego podamy najpóźniej w przyszłą niedzielę.

 

  1. Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin, w związku z aktualną sytuacją, organizuje dla narzeczonych internetowe katechezy przedmałżeńskie przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Ta forma kursu przeznaczona jest tylko dla narzeczonych z terenu naszej diecezji, którzy planują zawarcie Sakramentu Małżeństwa przed 1 lipca tego roku. Zgłoszenia przyjmuje diecezjalny duszpasterz rodzin ks. Robert Wielądek (nr tel. 664 766 062, e-mail: rwil8@wp.pl) do 5 kwietnia 2020 roku.