1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień. Zgodnie z zarządzeniem władz kościelnych „przygotowując liturgię  Triduum Paschalnego należy przestrzegać obowiązku ograniczenia liczby uczestników zgromadzenia liturgicznego według aktualnych wskazań organów państwowych i służb sanitarnych”. Normy liturgiczne na Wielki Tydzień można znaleźć na stronach naszej Diecezji

2. W naszym kościele liturgia Triduum Paschalnego  w Wielki Czwartek , Wielki Piątek i Wielką Sobotę (Wigilia Paschalna) będzie sprawowana o godz.18.00.

3. Ze względu na  stan epidemii LITURGIA TRIDUUM PASCHALENGO będzie sprawowana BEZ UDZIAŁU WIERNYCH !!!
    Zachęcamy do duchowej łączności modlitewnej i do uczestnictwa w liturgiach tych dni za pośrednictwem mediów.
    Polecamy szczególnie transmisje z naszej Katedry za pośrednictwem telewizji internetowej Salve NET.

4. Starając się odpowiedzieć na sugestie naszych parafian zaplanowaliśmy także bezpośrednią transmisję liturgii z naszego kościoła.
    Mamy nadzieję, że uda się to zrealizować w Niedzielę Palmową o godz. 10.00,  i we wszystkie dni Triduum Paschalnego Triduum  Paschalnego o godz. 18.00. Transmisja będzie nadawana na nowo utworzonym kanale naszej parafii w serwisie Youtube. Zachęcamy też do odwiedzenia parafialnego Facebooka.

5. Spowiedź będzie możliwa (z zachowaniem ograniczenia do 5. osób znajdujących się w kościele):
    – w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 17.30.
    – w Wielki Czwartek i Wielki Piątek w godz. 15.00 – 17.00.
    – w Wielką Sobotę – w godz. 8.00 – 17.00.
    Prosimy aby, dla bezpieczeństwa własnego i spowiedników, poza niezbędnymi sytuacjami zaplanować spowiedź w późniejszym terminie po wygaśnięciu lub przynajmniej osłabieniu epidemii.

6. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów na stół Wielkanocny!!! Należy to uczynić samemu, w domu, najlepiej przed Wielkanocnym śniadaniem. Można posłużyć się, zamieszczonym na stronach naszej Diecezjitekstem Błogosławieństwa pokarmów w domu

7. Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną będą sprawowane tak jak zwykle:
    6.00 – Rezurekcja (bez udziału wiernych !!!), 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00,
    w Poniedziałek Wielkanocny w porządku niedzielnym.
    W te dni także obowiązuje limit  5 osób uczestniczących we Mszy św i nabożeństwach w kościele.
    Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną!!!

8. W ubiegłym roku, w Wielki Czwartek, niektórzy nasi parafianie podjęli zobowiązanie całorocznej modlitwy w intencji wylosowanego kapłana z naszej parafii. Prosimy, aby (na miarę możliwości) tę modlitwę kontynuować przez kolejny rok.

9. Zachęcamy do skorzystania ze strony swietawdomu.pl – znajdziemy tam wiele ciekawych propozycji dobrego przygotowania i przeżywania świąt Wielkanocnych w czasie epidemii.

10. W związku ze zgłaszanymi wątpliwościami na stronie naszej Diecezji możemy znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

11. Warto przeczytać:
    – Prymas Polski: Łamiąc zakazy, naruszamy piąte przykazanie
    – Jak wypełnić przykazania kościelne w czasie narodowej kwarantanny?