W tym wyjątkowym i trudnym dla nas  czasie Bóg chce na nowo objawić nam swoje niewyczerpane miłosierdzie. Pragnie umocnić naszą wiarę i  wlać  w serca nadzieję. Życzymy, aby każdy bez wyjątku , mógł dostrzec radosny poranek Zmartwychwstania i  zachwycić się nim. Niech Chrystus zajaśnieje pośród licznych mroków życia i napełnia nas ufnością w Jego nieustanną opiekę. Niech pusty grób będzie przypomnieniem , że miłość jest silniejsza od śmierci, a życie zawsze triumfuje. Niech Chrystus . który zwyciężył śmierć, udzieli Wam siły do pokonywania codziennych trudności i uczyni Was prawdziwymi świadkami Bożego Miłosierdzia.

 

  1. Dzisiaj obchodzimy największą uroczystość chrześcijaństwa, wielką tajemnicę, ale i największą nadzieję człowieka, że śmierć jest pokonana – Uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoTradycyjna Msza Święta –  REZUREKCJA –  będzie odprawiona o godz. 6.00 BEZ  UDZIAŁU  WIERNYCH! Pozostałe Msze Święte tego dnia odprawimy od godz. 8.30 w porządku niedzielnym.

  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym od godziny 7.00. Pamiętajmy, że do przyszłej niedzieli tj. do 19 kwietnia obowiązuje limit  5 osób w kościele. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję danej Mszy !!!

     

  3. Zachęcamy do duchowej łączności w tym czasie i do uczestnictwa we Mszy Świętej  za pośrednictwem mediów. Bezpośrednia transmisja z naszego kościoła odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 (REZUREKCJA) i o godz. 13.00, a w Poniedziałek Wielkanocny o godz.13.00. Transmisje na żywo można oglądać na kanale naszej parafii w Youtube. Polecamy szczególnie transmisje z naszej Katedry za pośrednictwem telewizji internetowej Salve NET.

  4. W najbliższy piątek, który przypada w oktawie Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.

  5. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystość, która powstała na prośbę Pana Jezusa, który objawił się Świętej Siostrze Faustynie. Przygotowujemy się do niej poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po Mszy świętej o godzinie 13.00, a w następne dni po Mszy świętej wieczornej.

  6. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby
    – Paweł Goździkowski – kawaler z parafii  tutejszej i Milena Anna Klos – panna z par. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie.