Zgodnie z najnowszymi zarządzeniami władz państwowych
zostały zniesione limity ilości osób
uczestniczących we Mszach Świętych
w naszych kościołach.

W dalszym ciągu
uczestnicy liturgii,
wyjątkiem kapłana sprawującego obrzędy,
są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa
oraz zachowania dystansu społecznego
co najmniej 2m od innych osób.

1. Zapowiadana na dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej została przeniesiona na inny termin.

2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy, która zakończy się przy kościele drewnianym. Prosimy, aby zgodnie z tradycją pierwszy ołtarz przygotowały Koła Różańcowe, Legion Maryi, Rodziny Szensztackie oraz Neokatechumenat,  drugi Służby Liturgiczne, trzeci Chór i Rada Parafialna, czwarty ołtarz zostanie przygotowany przez pracowników kościoła „drewnianego”.
    Wiernym, którzy będą tego dnia pobożnie uczestniczyć w Procesji Eucharystycznej, udziela się odpustu zupełnego.
    Uczestnicząc w procesji należy zachować dystans społeczny – 2m lub (jeśli to niemożliwe) stosować maseczki zasłaniające usta i nos.

3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy następujących Świętych:
    – w poniedziałek – Św. Jadwigi Królowej
    – w sobotę  – Św. Antoniego z Padwy– Prezbitera i Doktora Kościoła

4.  Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
    Marek Daniel Rydzewski – kawaler z par. Trójcy Przenajświętszej w Grajewie i Anna Januszko – panna z par. tut.
    Dariusz  Duliński – kawaler z par. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym i Izabela Czaplicka – panna z par. tut.
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom. Narzeczonych powierzamy Waszej modlitwie.