Przypominamy, że wewnątrz kościoła nadal
obowiązuje zasłanianie ust i nosa
oraz zachowanie dystansu społecznego
co najmniej 2 m od innych osób.


 1. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku nauki i pracy. Gdziekolwiek będziemy spędzać wakacje czy urlopy, pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Starajmy się mądrze z wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku i wielu pięknych przeżyć.

 2. Informujemy, że decyzją Przełożonych Zgromadzenia sióstr Eucharystek, siostra Gabriela, siostra Agnieszka i siostra Maria zostały skierowane do pracy w nowych placówkach. Dziękując zwłaszcza za wieloletnią posługę katechetyczną pamiętajmy o nich w modlitwie.

 3. Jutro, 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.

 4. Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę lipca obchodzimy według stałego porządku.

 5. W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii wspominać:
  – w piątek – św. Tomasza Apostoła


 6. Zapowiedzi przedślubne
  W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Szymon Jarosław Szerewicz – kawaler z par. tut. i Daria Anna Gomółka – panna z par. tut.
  – Michał Adrian Cabajewski – kawaler z par. tut. i Kinga Klaudia Ciechanowicz – panna z par. Chrystusa Króla w Warszawie
  – Arkadiusz Szczepańczyk – kawaler z par. św. Trójcy w Ząbkach i Magdalena Anna Zarzecka – stanu wolnego z par. tut.
  – Lesław Emil Rodzeń – kawaler z par. tut. i Agnieszka Wydryszek – panna z par. tut.
  Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.