1.W sobotę obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w naszej diecezji równocześnie Uroczystość Matki Boskiej Zwycięskiej, patronki diecezji. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej z nich.

Przypominamy, że jest to także 100 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą.

Szczegółowy program, tegorocznych, bardzo rozbudowanych obchodów, znajdziemy na stronie internetowej diecezji warszawsko – praskiej .

2.W tym tygodniu wspominamy następujących świętych:

-w poniedziałek – Św. Wawrzyńca-Diakona i Męczennika

-we wtorek – Św. Klary – Dziewicy

-w piątek – Św. Maksymiliana Marii Kolbego – Prezbitera i Męczennika

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Michał Łukasz Kozłowski – kawaler parafii tutejszej i Agnieszka Matuśkiewicz – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź pierwsza

Dawid Franczuk – kawaler z parafii tutejszej i Agata Czechrowska  – panna z parafii M. B. Częstochowskiej w Józefowie k/Otwocka; Zapowiedź druga

Łukasz Ruciński – stanu wolnego, z parafii św. Marka Ewangelisty w Warszawie i Agata Ozygała – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź druga

Kacper Pawłowski – kawaler z parafii św. Małgorzaty w Leoncinie i Marta Anna Roguska – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.