1. Dzisiaj żegnamy odchodzących z naszej parafii : Ks. Marka Gąsiorka i Ks. Wojciecha Wojno, którzy posługiwali w kościele drewnianym na cmentarzu. Opuszczają nas także Siostry : S. Gabriela Bruska-Przełożona domu i Katechetka, S. Maria Leśniak i S. Agnieszka Adamczewska-Katechetka oraz opiekunka Bielanek i chórku dziecięcego.
  W ich intencji zostanie odprawiona dzisiaj Msza Św. o godz.10.00. Księży i Siostry, którzy przychodzą na ich miejsca przywitamy w przyszłą niedzielę.


 2. Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Księża spowiadają podczas każdej Mszy św. w dni powszednie i niedziele.

 3. Ks. Bp Romuald Kamiński zaprasza na doroczne dziękczynienie Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności.
  Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, 30 sierpnia 2020 roku w parafii Stanisławów. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 11.00.
  Ze względów sanitarnych nie są planowane dodatkowe wydarzenia plenerowe. Nie odbędzie się także konkurs na wieńce dożynkowe. Zapraszamy do modlitewnej łączności we wszystkich parafiach naszej Diecezji.
  Pełną treść komunikatu-zaproszenia można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami oraz na stronie internetowej naszej Diecezji.


 4. W najbliższych dniach wspominamy następujących świętych:
  – w poniedziałek – Św. Bartłomieja – Apostoła
  – w środę – Uroczystość NMP Częstochowskiej
  – w czwartek – Św. Moniki
  – w piątek – Św. Augustyna – Biskupa i Doktora Kościoła
  – w sobotę – Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela


 5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Michał Turoboyski – kawaler z parafii tutejszej i Sławomira Kotas – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź druga;
  – Damian Nawotczyński – kawaler z parafii tutejszej i Monika Małgorzata Mroczkowska – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź pierwsza;
  Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.