1. Dzisiaj witamy Siostry i Księży, którzy zostali skierowani do posługi przy naszej parafii:
    – S. Małgorzatę Celejewską
    – która będzie przełożoną Sióstr Eucharystek ,katechetką w S.P. nr 28 oraz opiekunką chórku dziecęcego;
    – S. Elżbietę Twaróg – katechetkę ;
    – Ks. Wiesława Wyszyńskiego i Ks. Mariusza Włodkowskiego – skierowanych do posługi na cmentarzu w kościele drewnianym.
    Życzymy wszystkim Bożego Błogosławieństwa, Opieki Matki Bożej i polecamy modlitwie naszych parafian.

2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół na Mszę Świętą, w czasie której poprosimy o Boże Błogosławieństwo w nowym roku pracy. Będzie ona odprawiona w przyszłą niedzielę – 6 września o godz. 10.00. Poświęcimy również przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty  przed rozpoczęciem nowego roku nauki. Księża spowiadają podczas każdej Mszy św. w dni powszednie i niedziele.

3. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania w poniedziałek – 31.08 na godz. 19.00. Spotkanie jest obowiązkowe!
    Młodzież, począwszy od kl. 8 szkoły podstawowej wzwyż, która chce przygotować się do sakramentu bierzmowania, prosimy o zapisywanie się u ks. Dariusza.

4. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy  czwartek, piątek, sobotę i niedzielę września.
    * W czwartek zapraszamy na nabożeństwo – „Godzina Święta”, które odprawimy o 17.30.
    * W piątek będzie możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
    * W sobotę Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca o godz. 8.00 i po niej adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz. 10.00.
    * W przyszłą niedzielę po na zakończenie Mszy o godz. 13.00 odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne.

5. Za tydzień przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny;

6. W tym tygodniu wspominamy:
    – w czwartek – Św. Grzegorza Wielkiego – Papieża i Doktora Kościoła;

7. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
    – Damian Nawotczyński  – kawaler z parafii tutejszej i Monika Małgorzata Mroczkowska – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź druga
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.