1. Przypominamy, że spotkanie informacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci klas III, ze szkół nr 28, 52 i 398, które w tym roku szkolnym będą (w naszej parafii) przygotowywać się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św., odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00.

 2. W przyszłą niedzielę – 27 września, będziemy przeżywać odpust, z racji przypadającego wspomnienia patrona naszej parafii – Świętego Wincentego a Paulo. Suma odpustowa połączona z procesją zostanie odprawiona o godzinie 13.00.

 3. W związku z przygotowaniami do odpustu zapraszamy na tak zwane Nabożeństwo 40-godzinne – w czwartek, piątek i sobotę. Modlitwy rozpoczniemy o godzinie 15.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17.30 odmówimy odpowiednią część Różańca Świętego i zakończymy adorację Mszą świętą.

 4. W przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Jest to zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku. Wtedy nie mogła się odbyć ze względów epidemiologicznych.

 5. Młodzież, począwszy od kl.8 szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, proszona jest o zgłaszanie się do ks. Dariusza. Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy w niedzielę 27 września na godzinę 17:00 do kościoła.

 6. Ks. Dariusz zaprasza na spotkanie ministrantów we wtorek o 17:00.

 7. Zapraszamy studentów i młodzież do 30 roku życia na spotkanie w najbliższą środę na godzinę 19:30.

 8. W czwartek – 1 października, otwieramy nową książkę intencji na rok 2021. Intencje zaczniemy przyjmować tego dnia od godz. 16.00 w kancelarii.

 9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  – w poniedziałek – Św. Mateusza – Apostoła i Ewangelistę
  – we wtorekRocznicę poświęcenia naszego kościoła
  – w środęŚw. o. Pio z Pietrelciny – Prezbitera