1.Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii odpust Świętego Wincentego. Zapraszamy na sumę odpustową połączoną z procesją, która zostanie odprawiona o godzinie 13.00.

2.Aby uzyskać łaskę odpustu należy zachować warunki zwykłe, czyli stan Łaski Uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówić „Ojcze Nasz” , „Wierzę w Boga ” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto przez cały październik można otrzymać odpust zupełny za odmówienie Różańca w : kościele , kaplicy , wspólnocie zakonnej bądź rodzinie. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, oraz modlitwę połączyć z rozważaniem tajemnic.

3.W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane o godz. 17.30 przez cały pażdziernik.

We wtorki i czwartki szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi.

4. Młodzież, począwszy od kl.8 szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, proszona jest o zgłaszanie się do ks. Dariusza.

Kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszamy dzisiaj na godzinę 17:00 do kościoła.

5.Studentów i młodzież do 30 roku życia zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę na godzinę 19:00 do salki na plebanii.

6.Młodzież pragnącą zaangażować się w scholce młodzieżowej, zapraszamy w niedzielę – 4.10 na godz. 17.00 do salki teatralnej

7.Za tydzień na Mszy o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji Ks. Artura, który w następnym tygodniu obchodzi swoje imieniny.

8.We czwartek – pierwszego października, otwieramy nową książkę intencji na rok 2021. Intencje zaczniemy przyjmować od. godz. 16.00 w kancelarii na plebanii.

9.W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca.

Spotkanie dla Kręgów Szensztackich jest zaplanowane na 1 piątek listopada.

10.Dzisiaj zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Jest to zbiórka przeniesiona z Wielkiego Piątku. Wtedy nie mogła się odbyć ze względów epidemiologicznych.

Natomiast taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Dom Św. S. Faustyny w Ostrówku.

11.W najbliższym tygodniu przeżywamy następujące obchody liturgiczne:

– w poniedziałek– Św. Wacława – Męczennika,

we wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze,

w środę – Św.Hieronima – Prezbitera i Doktora Kościoła,

w czwartek – Św.Teresy od Dzieciątka Jezus-Dziewicy i Doktora Kościoła ,

w piątek – Św. Aniołów Stróżów,

w sobotę – Św. Archaniołów-Michała, Gabriela i Rafała.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
Tomasz Jaskólski – kawaler z parafii tutejszej

Agnieszka- Magdalena Chudzik – panna z parafii tutejszej

Zapowiedź pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.