1. Zgodnie z zarządzeniem władz państwowych od 31 października do 2 listopada Cmentarz Bródzieński i kościół „drewniany” jest zamknięty.
  Wszystkie pogrzeby zaplanowane na poniedziałek (2 listopada) w kościele „drewnianym” i „murowanym” zostaną odprawione normalnie. Będzie możliwe wejście na cmentarz, ale tylko dla uczestników i obsługi pogrzebów i czynności z nimi związanych.
  Przypominamy, że obowiązują limity uczestników liturgii:
  – kościół „Drewniany” – 20 osób,
   – kościół „Murowany” – 50 osób.


 2. W poniedziałek  – 2 listopada, obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w kościele „Murowanym” będą o godz. 7.00 i 18.00. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo za zmarłych z odczytaniem wypominków „jednorazowych”.

 3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy jeszcze na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych:
  – wypominki roczne będziemy czytali od przyszłego tygodnia, naprzemiennie co drugą niedzielę.
  – Codzienne nabożeństwo wypominkowe w powszednie dni  listopada jest odwołane.


 4. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Stolica Apostolska rozszerzyła na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę w intencji zmarłych.

 5. W następną niedzielę, 8 listopada, będziemy gościć ks. Romana Kota, z parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. Podczas każdej Mszy św. będziemy mogli naszymi ofiarami wesprzeć dzieło budowy powstającego tam nowego kościoła.

 6. w tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca:
  w poniedziałek o godz.18.00 – odprawimy Mszę Św. Zbiorową za naszych zmarłych
  – w czwartek o godz. 17.30 –  nabożeństwo „Godzina Święta”
  – w piątek od godz.17.30 – możliwość spowiedzi
  – w sobotę o godz. 8.00 –  Msza Św. Kół Żywego Różańca i adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz.10.00.


 7. W środę w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać:
  Św. Karola  Boromeusza – Biskupa


 8. Zapowiedzi przedślubne:
  W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Sebastian Miller – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Arendarska – panna z parafii tutejszej.