Ze względu na wprowadzenie ograniczeń związanych z epidemią,

od 17.10.2020 r w maksymalna liczba uczestników liturgii

w kościele „murowanym” to 50 osób, a w kościele „drewnianym” – 20 osób.

Przypominamy, że nadal obowiązuje udzielona na początku pandemii dyspensa od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej.

Zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej
i rodzinnej modlitwie oraz w duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.


Wszystkie wcześniej zapowiadane na dzisiejszą niedzielę spotkania:

– dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej,

– dla młodzieży przed Bierzmowaniem,

– dla małżeństw zainteresowanych Domowym Kościołem

ZOSTAJĄ ODWOŁANE !!!


  1. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych. Wypominki jednorazowe będziemy czytali w czasie nabożeństw w miesiącu listopadzie. Wypominki roczne natomiast, przez cały rok po Mszach Świętych niedzielnych, naprzemiennie co drugą niedzielę.

  2. Z okazji roku świętego Jana Pawła II uczniowie Szkoły Podstawowej nr 28 uczestniczyli w rodzinnym konkursie plastycznym „Jan Paweł II – Patron rodziny”. Prace konkursowe można oglądać w bocznej nawie naszego kościoła.
    Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom tego konkursu przez Księdza Proboszcza i Panią Dyrektor Szkoły 28 zaplanowane zostało na przyszłą niedzielę – 25 października, po Mszy Świętej o godz. 10.00. Jednak jest to uzależnione od bieżącej sytuacji epidemiologicznej i ewentualnie zostanie przeniesione na inny termin.


  3. W najbliższym tygodniu przeżywamy następujące obchody liturgiczne:
    – we wtorek – Św. Jana Kantego – Prezbitera
    – w czwartek – Św. Jana Pawła II – Papieża