1. W przyszłą niedzielę, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.
    * W związku z coraz trudniejszymi warunkami epidemiologicznymi, zachęca się, aby odwiedzanie grobów swoich bliskich, w miarę możliwości rozłożyć w czasie, na końcowe dni października i początek listopada. Umożliwi to ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na naszym cmentarzu i ułatwi zachowanie bezpiecznego dystansu.
    W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada w kościele drewnianym, o godz.12.00 będzie odprawiona Msza Święta za wszystkich zmarłych spoczywających na Cmentarzu Bródzieńskim.
    Tradycyjna procesja po cmentarzu, z modlitwą za zmarłych, zostaje odwołana.
    * W kościele „Drewnianym” będą odprawione dodatkowe Msze Święte o godz. 16.00 i 17.00.
    Przypominamy, że obowiązują limity uczestników liturgii: Kościół „Drewniany” – 20 osób, Kościół „Murowany” – 50 osób.

 2. W poniedziałek – 2 listopada, obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w naszym kościele (Murowanym) odprawimy o godzinie 7 i 18.   


3. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Stolica Apostolska rozszerzyła na cały listopad możliwość uzyskania odpustu zupełnego dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę w intencji zmarłych.


4.W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych.

Są to wypominki roczne które będziemy czytali,  po Mszach Świętych niedzielnych, naprzemiennie co drugą niedzielę, poczynając od drugiej niedzieli listopada.


5.Od najbliższego wtorku (28.10) do następnego poniedziałku (2.11) włącznie, obowiązuje całkowity, dotyczący także osób niepełnosprawnych, zakaz wjazdu samochodów na teren cmentarza ze względu na ogromną liczbę ludzi odwiedzających groby.


6.W środę w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać  Św. Apostołów: Szymona i Judę Tadeusza.


Zapowiedzi przedślubne :

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

– Sebastian Miller – kawaler z parafii tutejszej

– Magdalena Arendarska – panna z parafii tutejszej

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi osobami, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.