List pasterski Bpa Romualda Kamińskiego na Adwent
i komunikat o nominacji ks. Jacka Grzybowskiego na Bpa pomocniczego. >>


 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela adwentu, czyli początek nowego roku liturgicznego i duchowych przygotowań do Uroczystości Bożego Narodzenia.
  Msze Święte Roratnie, odprawiamy w dni powszednie adwentu (również w soboty) o godzinie 7.00. Przypominamy, że w naszym kościele obowiązuje limit 30 osób uczestniczących w liturgii.
  Rodziny z dziećmi, zwłaszcza przygotowującymi się do I Komunii św., zachęcamy do udziału w Roratach on-line pod hasłem „Cud nad cudami”, mających przybliżyć tajemnicę Mszy św., przygotowanych przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego. Transmisje rorat i więcej informacji na stronie roraty.malygosc.pl


 2. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję modlitewną w intencji chorych, medyków i ich bliskich. Więcej informacji na stronie naszej diecezji.

 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca grudnia.

 4. Za tydzień obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi Na Wschodzie. Dlatego przed kościołem będziemy zbierali do puszek ofiary na ten cel.

 5. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym. Są także dostępne opłatki na stół wigilijny oraz sianko.

 6. W tym tygodniu będziemy obchodzić następujące wspomnienia i święta:
  – w poniedziałek – Św. Andrzeja – Apostoła
  – w czwartek – Św. Franciszka Ksawerego – Prezbitera