„W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.”


  1. W najbliższą sobotę (19 grudnia), w ramach duchowego przygotowania się do  Świąt Bożego Narodzenia, będzie możliwość  przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Księża będą spowiadać w godz. od 8.00 do 17.00. Co pół godziny będzie udzielana komunia Święta.

  2. Do puszki Caritas znajdującej się przy ołtarzu Miłosierdzia możemy składać ofiary na pomoc dla  ubogich  z naszej parafii. Świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – możemy nabywać w naszym sklepiku parafialnym.  Są także dostępne opłatki na stół wigilijny oraz sianko.

  3. Osoby, które pragną być obdarowane świątecznymi paczkami, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

  4. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji  Ks. Dariusza z racji jego imienin, które przypadają 19 grudnia.

  5. W liturgii nadchodzącego tygodnia w poniedziałek obchodzimy wspomnienie Św. Jana od Krzyża – Prezbitera i Doktora Kościoła