1. Mszę Świętą w intencji wszystkich naszych parafian i nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego odprawimy w czwartek o godzinie 18.00.

 2. W piątek – 1 stycznia, obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również Światowy Dzień Modlitw O Pokój. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Jest to także pierwszy piątek miesiąca. Z racji uroczystości, tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.

 3. W tym tygodniu obchodzimy także pierwszą sobotę i niedzielę miesiąca.
  – W sobotę – o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencjach Kół Żywego Różańca, a po niej nastąpi  adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00.
  – W niedzielę – na zakończenie Mszy Św. o godz.13.00 odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne.


 4. Okres Bożego Narodzenia, w naszej chrześcijańskiej tradycji, jest czasem duszpasterskich odwiedzin naszych wiernych w ich domach. W tym roku, ze względu na stan pandemii, jest to niemożliwe do zrealizowania w tradycyjny sposób. Dlatego proponujemy inną formę naszej wspólnej modlitwy w intencji waszych rodzin.
  Począwszy od poniedziałku – 4 stycznia – w kolejne dni pragniemy zaprosić do naszej świątyni mieszkańców poszczególnych ulic, na Mszę Świętą odprawioną w danym dniu o godz.19.00, specjalnie dla Was i w Waszych intencjach.
  W ten sposób będziemy mogli się spotkać, pomodlić wspólnie i udzielić błogosławieństwa u progu nowego roku. Po powrocie do domu sami będziecie mogli poświęcić Wasze mieszkania korzystając z przygotowanych tekstów.
  Porządek, tej tzw. ”Kolędy”, będzie podawany w ogłoszeniach parafialnych, wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na naszej stronie internetowej.


 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:
  w poniedziałek – Św. Młodzianków – Męczenników
  w sobotę – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – Biskupów i Doktorów Kościoła.