1. W tym tygodniu, na Msze „Kolędowe”, do naszej świątyni na godz.19.00 zapraszamy  mieszkańców  ulic:
    w poniedziałek 18.01 Korzona 101, 111, 113;
    we wtorek 19.01     Korzona 115, 117;
    w środę 20.01         Samarytanka;
    w czwartek 21.01   Rembrandta, Vermeera, Kolonijna;
    w piątek 22.01              Płosa, Miedza;
    Specjalnie dla Was i w Waszych intencjach będzie sprawowana Msza Święta
    W ten sposób będziemy mogli się  wspólnie pomodlić i udzielić błogosławieństwa u progu nowego roku. Po powrocie do domu sami  poświęcicie  Wasze mieszkania korzystając z przygotowanych tekstów. W poniedziałek, środę i piątek Mszę odprawią księża z kościoła „Drewnianego”, którzy również posługują w naszej parafii.

2. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.
    W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc.
    Przyszła niedziela – 24 stycznia br. została ogłoszona  „Dniem solidarności z Chorwacją”.  Będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel.

3. W dniach 18-25 stycznia będziemy przezywać kolejny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem: ”Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. (por. J 15,5–9). Dokładny harmonogram  Nabożeństw ekumenicznych znajdziemy na stronie internetowej naszej diecezji.

4. W najbliższą środę – 20 stycznia, przypada 3 rocznica ingresu do Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego. W modlitwach pamiętajmy o naszym Pasterzu.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy wspominać:
    -we wtorek – Św. Józefa Sebastian Pelczara – Biskupa
    -w czwartek – Św. Agnieszkę – Dziewicę i Męczennicę