1. Dzisiaj przed kościołem jest prowadzona zbiórka do puszek dla chorych objętych opieką CARITAS naszej diecezji.

 2. Najbliższa środa to już Środa Popielcowa. Rozpoczynamy Wielki Post.
  Msze święte odprawimy o godzinie 7.00, 18.00 i 19.30. Posypanie głów popiołem odbędzie się na każdej z nich. Obrzęd  ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu  wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany  serca  poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki i post.
  Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, abyśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych. Środa Popielcowa  to także początek  dni modlitw o ducha pokuty i  trzeźwość narodu.


 3. Tradycyjne Nabożeństwa Wielkopostne będziemy odprawiać:
  – Drogę Krzyżową – w piątki o godzinie 17.15;
  – Gorzkie Żale z nauką pasyjną – w niedziele także o godzinie 17.15.


 4. . Najbliższy piątek został ogłoszony jako – „Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu Za Grzechy Wykorzystywania Seksualnego Osób Małoletnich”. My  w tej intencji będziemy się modlić  podczas najbliższej Drogi Krzyżowej.

 5. Po raz siódmy zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Szczegółowa lista kościołów stacyjnych wraz z programem nabożeństw  jest umieszczona na internetowej stronie diecezji warszawsko-praskiej.