W związku z najnowszymi wytycznymi, w naszym kościele obowiązuje nowy limit liczby wiernych osób:

23 osoby w kościele „murowanym”
11 osób w „drewnianym”.

Osoby, które nie zmieszczą się wewnątrz, będą mogły uczestniczyć w liturgiach na placu przed kościołem.
Pamiętajmy także o dezynfekcji rąk, zachowywaniu odległości pomiędzy nami oraz zakładaniu maseczki.

1. Dzisiaj jest Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu  Pana Jezusa do Jerozolimy i początku Jego Męki. Rozpoczyna ona czas Wielkiego Tygodnia.
    Najważniejszą częścią Wielkiego Tygodnia jest tak zwane Triduum Paschalne. To najistotniejszy czas w chrześcijaństwie – Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się ono w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej, a kończy Mszą Świętą w Niedzielę Wielkanocną.
    – Nabożeństwa w naszym kościele będą odprawione w Wielki Czwartek i  Piątek o godz.18.00  w  Sobotę o godz. 20.00. (transmisja na żywo)
    – Przypominamy, że obok zaznaczonych tam liturgii nie sprawuje się odwiecznym zwyczajem żadnych innych. Nie odprawia się zatem Mszy porannych. Taca z Liturgii Wielkiego Piątku przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
    – W przypadku złej pogody liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane także w Kościele Drewnianym.
    – Zachęcamy do duchowej łączności w tym czasie w liturgiach za pośrednictwem mediów. Polecamy  transmisje z naszej katedry za pośrednictwem telewizji internetowej Salve NET.

2. Możliwość spowiedzi w Wielkim Tygodniu:
    – Poniedziałek, Wtorek i Środę podczas Mszy porannych oraz wieczorem od godz. 17.30.
    –
    w Wielką Sobotę – w godz. 8.00-17.00.

3. W Wielką Sobotę  poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się na placu przed kościołem w godz. od 8.00 do 17.00 co 15 minut.
  4. Msze Święte w Niedzielę Wielkanocną będą sprawowane tak jak zwykle – 6.00 Rezurekcja (bez procesji, (transmisja na żywo), potem 8.30, 10.00, 11.30 (transmisja na żywo), 13.00 i 18.00.
    – w  Poniedziałek Wielkanocny  Msze św. w  porządku niedzielnym. (o godz.11.30 transmisja na żywo).

5. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę zapraszamy na godzinę 15.00, w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny po Mszy świętej o godzinie 13.00, a w pozostałe dni po Mszy o godzinie 18.00.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

7. Przypominamy o obowiązku postu ścisłego w Wielki Piątek i postu zwykłego w Wielką Sobotę.

8. W sklepiku parafialnym są do nabycia wielkanocne świece Caritas oraz karty świąteczne.

9. Wjazd samochodami na teren cmentarza będzie możliwy do środy włącznie.