1. Dzisiaj obchodzimy największą uroczystość chrześcijaństwa, wielką tajemnicę, ale i największą nadzieję człowieka, że śmierć jest pokonana – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  Tradycyjna Msza Święta –  REZUREKCJA –  będzie odprawiona o godz. 6.00 (ze względów epidemiologicznych bez procesji wokół kościoła). Pozostałe Msze Święte tego dnia odprawimy od godz. 8.30 w porządku niedzielnym. Msze święte w kościele „drewnianym” będą także w porządku niedzielnym od godz. 9.00.
  Przypominamy, że w związku z  państwowymi  wytycznymi obowiązują następujące limity uczestników liturgii:
  23 osoby w kościele „murowanym” i 11 osób w kościele „drewnianym”Osoby, które nie zmieszczą się wewnątrz, będą mogły uczestniczyć we Mszach Świętych  na placu przed kościołem. Pamiętajmy także o zachowywaniu odległości pomiędzy nami oraz zakładaniu maseczki i dezynfekcji rąk.


 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte odprawimy w porządku niedzielnym od godziny 7.00. Taca z jutrzejszego dnia zostanie przeznaczona na KUL.

 3. Zachęcamy do duchowej łączności w tym czasie i do uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów. Bezpośrednia transmisja z naszego kościoła odbędzie się w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00 (Rezurekcja)  i  o godz. 11.30. W Poniedziałek Wielkanocny oraz kolejne niedziele o godz.11.30.
  Polecamy także transmisje z naszej katedry za pośrednictwem telewizji internetowej Salve NET.


 4. W najbliższy piątek, który przypada w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.

 5. Następna niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystość, która powstała na prośbę Pana Jezusa, który objawił się Świętej Siostrze Faustynie. Przygotowujemy się do niej poprzez Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj i jutro odprawimy ją po Mszy świętej o godzinie 13.00, a w następne dni po Mszy świętej wieczornej.

 6. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „CARITAS” naszej diecezji.