1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele będziemy odprawiać w niedziele, święta i dni powszednie po Mszy Św. wieczornej.

 2. Jutro – w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – Msze Św. będą odprawione w porządku niedzielnym.

 3. W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

 4. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej diecezji.


 5. W sobotę, 8 maja, część dzieci z klas III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne Pierwsza Komunia odbędzie się w małych grupach, tylko dla Dzieci oraz ich najbliższych. Spowiedź dla Dzieci i ich rodzin, według ustalonego harmonogramu, będzie w piątek od godz. 17.00.
  Pozostałe Dzieci, które przygotowują się do I Komunii, będą ją przeżywać w podobny sposób w następną sobotę. Rodziny z Dziećmi pierwszokomunijnymi powierzamy modlitwom wszystkich naszych parafian.


 6. W tym tygodniu wspominamy następujących świętych:
  – we wtorek – Św. Floriana, męczennika i głównego patrona katedry oraz diecezji warszawsko-praskiej,
  – w czwartek – Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  – w piątek  Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika( w Warszawie Uroczystość przeniesiona z soboty, z racji Uroczystości  obowiązuje dyspensa od postu)
  – w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.


 7. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:– Wojciech Zdzisław Więcław – stanu wolnego z parafii tutejszej i Elżbieta Chochlewicz – stanu wolnego z parafii tutejszej. Zapowiedź druga;
  – Kamil Smoliński – kawaler z parafii tutejszej i Magdalena Agata Orzechowska – panna z parafii tutejszej, Zapowiedź druga;
  – Maciej Sylwester Jamrocha – kawaler z parafii tutejszej i Edyta Agnieszka Grajwoda – panna z parafii tutejszej. Zapowiedź druga;
  Piotr Siemieniako – kawaler z parafii tutejszej i Weronika Krapacz – panna z parafii Chrystusa Króla. Zapowiedź pierwsza.
  Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.