1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona okres liturgiczny wielkanocny. Za wspólne odśpiewanie w kościele hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można uzyskać Odpust Zupełny. W przyszłą niedzielę – będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy, która  kończy czas spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej.

2. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
    – w poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
    – w środę – Św. Filipa Neri – Prezbitera,
    – w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    – w sobotę – Św. Urszuli Ledóchowskiej – Dziewicy.

3. W sobotę, 29 maja, ostatnia już grupa dzieci z klas III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia odbędą się również tzw. „Rocznice” dla dzieci , które w ubiegłym roku przeżywały  tę UroczystośćSpowiedź dla Dzieci oraz ich rodzin, według ustalonego harmonogramu, będzie w piątek od godz. 17.00.

4. W dniach od 9-21.07.2021 r. jest organizowany wyjazd wakacyjny dla grup parafialnych: ministrantów, bielanek i scholi. Ze względu na obostrzenia liczba uczestników będzie ograniczona. Bliższe informacje będą podane w przyszłym tygodniu.

5. Do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego przygotowują się:
    – Konrad Dąbrowa – stanu wolnego z par. Św. Franciszka Ksawerego w  Krasnymstawie i Krystyna Małgorzata Florek – stanu wolnego z parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
    – Dariusz Paweł Bociarski – kawaler z par. Zesłania Ducha Św. w Starej Iwicznej i Kinga Mariola Migdalska – panna z par. tutejszej. Zapowiedź druga.
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.