1. Dzisiaj, przed kościołem, zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

2. Jutro, z racji pierwszego poniedziałku miesiąca, Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiona jako zbiorowa za zmarłych.

3. W najbliższy piątek, 11 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia O Jezu najsłodszy… (np. w czasie nabożeństwa czerwcowego) można uzyskać odpust zupełny.
    Do tej Uroczystości oraz setnej rocznicy poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przygotowujemy się (codziennie do najbliższego czwartku) w następujący sposób:
    – o godz. 17.30 – wystawienie Przenajświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej Adoracji,
    – o godz. 18.00 Msza Św.,
    – po Mszy Świętej – Nabożeństwo Czerwcowe z procesją wokół kościoła.
    W piątek, z racji uroczystości, będzie można spożywać pokarmy mięsne.

4. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd kolonijny dla dzieci i młodzieży z naszej parafii, w dniach 09-21 lipca, w Lewinie Kłodzkim. Zapewniamy: przejazd, zakwaterowanie w ośrodku wraz z całodziennym wyżywieniem oraz wiele atrakcji. Przewidywany Koszt ok. 600 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
    – we wtorek – Św. Jadwigi Królowej,
    – w sobotę – Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.

6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
    – Michał Gajos – kaw. z par. tut. i Dorota Szydło – panna z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Radomiu. Zapowiedź druga.
    – Przemysław Kowalski – kaw. z par. tut. i Dorota Szymkiewicz – panna z par. tut.. Zapowiedź druga.
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.