1. Zgodnie z rozporządzeniami władz państwowych, od 13 czerwca maksymalna liczba uczestników liturgii to 50% dostępnych miejsc w kościele, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (maseczki i dystans społeczny). Przy włączonym nagłośnieniu zewnętrznym można uczestniczyć w liturgii na placu przed kościołem.

 2. Dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej, decyzją Episkopatu Polski zostają zniesione z dniem 20 czerwca. Transmisje liturgii z naszego kościoła wraz ze zniesieniem dyspensy zostaną zawieszone.

 3. Osoby wyjeżdżające na parafialne kolonie do Lewina Kłodzkiego prosimy, najpóźniej do wtorku – 15 czerwca, o dostarczenie kart kolonijnych do ks. Dariusza lub do zakrystii.

 4. Chłopców chętnych do służby ministranckiej przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę we wtorek na godz. 17.00. Kandydatów na ministrantów można też zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św..

 5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – Bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika
  – w środę – Św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika.


 6. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Hubert Jan Siekierski – kawaler i Martyna Szerenos – panna, oboje z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
  – Jakub Marcin Wlaźlik – kawaler z naszej parafii i Ilona Puchta – panna z par. Budziska. Zapowiedź pierwsza.
  Jeśli istnieją  jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.