1. Dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej,

decyzją Episkopatu Polski zostają zniesione z dniem 20 czerwca, czyli dzisiejszym.

Transmisje liturgii z naszego kościoła wraz ze zniesieniem dyspensy zostaną zawieszone.

2. W środę, 23 czerwca, przypada 16 rocznica święceń Biskupich naszego Pasterza – bpa Romualda Kamińskiego. Dziękując Bogu za Jego posługę wspierajmy ks. Biskupa gorącą modlitwą.

3. Kończy się rok szkolny. W najbliższy piątek wyczekiwane rozdanie świadectw. Dzieci i młodzież szkolną zapraszamy na Mszę Św. w przyszłą niedzielę na godz.10.00.

Podziękujemy Panu Bogu za rok nauki i poprosimy o Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku wakacyjnego.

Jednocześnie zachęcamy do przystępowania do spowiedzi na zakończenie roku szkolnego.

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać:

– w poniedziałek – Św. Alojzego Gonzagi – Zakonnika

– w czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Do zawarcia Sakramentalnego Związku Małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Piotr Pełka – kaw. z par. Św. Jozafata  w Warszawie

Małgorzata Jolanta Pędzierska – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

Bartłomiej Iwańczak – kaw. z par. tut.

Agnieszka Fornalska – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

Hubert Jan Siekierski – kawaler  z  par. tut.

Martyna Szerenos – panna z  par. tut.

Zapowiedź druga

Jakub Marcin Wlaźlik – kawaler z naszej parafii

Ilona Puchta – panna z par. Budziska.

Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.