1.  Rozpoczynają się wakacje !!!

Dzisiaj o godz.10.00 zostanie odprawiona Msza Św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy na nią dzieci i młodzież

Gdziekolwiek będziemy spędzać nasze wakacje czy urlopy , pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Świętej. Starajmy się mądrze z wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga. Wszystkim rozpoczynającym letni wypoczynek  życzymy wielu pięknych przeżyć i wrażeń.


2.We wtorek – 29 czerwca, obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbieramy ofiary na tacę, które zostaną przeznaczone na konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej. W związku z uroczystością można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za posługiwanie się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub biskupa dodając wyznanie wiary. Taki odpust można także uzyskać nawiedzając katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i odmawiając tam Ojcze Nasz i Wierzę.


3.W tym tygodniu będziemy obchodzić pierwsze dni miesiąca lipca:

– we czwartek – o godz. 17.30 odprawimy Nabożeństwo – Godzina Święta, a na Mszy o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich i zakonnych

– w piątek – będzie możliwość spowiedzi od. godz. 17.30

– w sobotę – o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Św. Kół Żywego Różańca i do godz. 10.00  potrwa Adoracja Przenajświętszego Sakramentu.


4.W nadchodzącym tygodniu będziemy w liturgii przeżywać wspomnienia:

– w poniedziałek – Św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika

– w sobotę – św. Tomasza Apostoła


ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Piotr Pełka – kaw. z par. Św. Jozafata  w Warszawie

Małgorzata Jolanta Pędzierska – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Bartłomiej Iwańczak – kaw. z par. tut.

Agnieszka Fornalska – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.