Prośba o modlitwę w intencji powrotu do zdrowia abp. Henryka Hosera – Biskupa Seniora naszej diecezji

Wielebni Księża,
Czcigodne Siostry Zakonne i wszystkie osoby życia konsekrowanego,
Drodzy Diecezjanie,

W czwartek, 29 lipca 2021 roku, ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC znalazł się ponownie w szpitalu.

Stan Księdza Arcybiskupa Seniora jest poważny!

Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną; powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej.
Prośmy także o potrzebne łaski dla tych wszystkich, którzy opiekują się Jego Ekscelencją.

Ks. Bp Romuald Kamiński

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy o godz. 13.00 zostanie odprawione krótkie Nabożeństwo Eucharystyczne.

2. Dzisiaj przed kościołem po Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Europie.

3. Jutro (2 sierpnia) można uzyskać Odpust Zupełny, zwany „Porcjunkuli”. Dla uzyskania odpustu należy nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam odmówić Ojcze Nasz i Wierzę W Boga.

4. Także w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnamy Ks. Artura Szajko. Ks. Artur dostał nominację do par. Św. Michała Archanioła w Warszawie na ul. Głębockiej. Będzie tam pełnił funkcję Proboszcza. Skorzystajmy z  możliwości podziękowania Panu Bogu za dar kilkuletniej, ofiarnej posługi Ks. Artura w naszej parafii.
    Jego miejsce zajmie Ks. Kamil Prus, który zostaje przeniesiony z par. Św. Włodzimierza . Przywitamy go drugiej połowie sierpnia.

5. W tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni sierpnia:
    – w poniedziałek  – Mszę Świętą zbiorową za naszych zmarłych odprawimy o godzinie 18.00,
    – w czwartek – o godz.17.30 odprawimy nabożeństwo „Godzina Święta”
    – w piątek – będziemy spowiadać od godz.17.30.
    – w sobotę – o godz. 8.00 Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca , a po niej adoracja Przenajświętszego sakramentu do godz. 10.00

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać następujące wspomnienia:
    –  w środę  – Św. Jana Marii Vianneya – Prezbitera
    –  w piątek – Święto Przemienienia Pańskiego

7. Zapowiedzi przedślubne – w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
    – Adrian Kosiorek – kaw. z par. tut. i Alicja Tatiana Wolny – panna z par. tut.;
    – Paweł Szlenk – kaw. z par. tut. i Magdalena Myślińska – panna z par. tut.;
    – Maciej Małek – kaw. z par. Chrystusa Króla – Paulina Dobrowolska – panna z par. tut.
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.