1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Świętej ma miejsce tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców związane ze wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona podróżujących.

2. Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny – Dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych seniorach. Uczcijmy modlitwą także tych, którzy odeszli na skutek epidemii Covid-19. Niech to będzie dobra okazja, dla wnuków, aby odwiedzili swoich dziadków, szczególnie tych , których dotyka samotność.

3. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwrócił się z apelem, aby niedziela – 25 lipca 2021 r. była dniem solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. Ks. Bp Romuald Kamiński zadecydował, że w kościołach i kaplicach diecezji warszawsko-praskiej zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach i ulewach odbędzie się w przyszłą niedzielę – 1 sierpnia 2021 r.

4. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
    – w poniedziałek – Św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
    – w czwartek – Św. Marty;
    – w sobotę – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

5. Zapowiedzi przedślubne – w najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
    – Paweł Szlenk – kaw. z par. tut. i Magdalena Myślińska – panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza;
    – Maciej Małek – kaw. z par. Chrystusa Króla i Paulina Dobrowolska – panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza;
    – Tomasz Kazanowski – kaw. z par. św. Trójcy w Kobyłce i Aleksandra Magdalena Trzcińska – panna z par. tut. Zapowiedź druga;
    – Rafał Kamil Janczewski – kaw. z par. tut. i Anna Maria Radwańska-Janczewska – panna z par. tut. Zapowiedź druga;
    – Adam Jacek Kubat – kaw. z par. tut. i Zuzanna Joanna Kropinska – panna z par. św. Tomasza Ap. W Warszawie. Zapowiedź druga;
    Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.