1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.00 pożegnamy Ks. Artura Szajko.

Ks. Artur dostał nominację do par. Św. Michała Archanioła w Warszawie na ul. Głębockiej. Będzie tam pełnił funkcję Proboszcza.

Skorzystajmy z  możliwości podziękowania Panu Bogu za dar kilkuletniej, ofiarnej posługi Ks. Artura w naszej parafii.

Jego miejsce zajmie Ks. Kamil Prus, który zostaje przeniesiony z par. Św. Włodzimierza. Powitamy go w najbliższym czasie.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w naszej diecezji równocześnie Uroczystość Matki Boskiej Zwycięskiej, patronki diecezji. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej z nich.

Przypominamy, że jest to także 101 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą.

3. W dniu 11 września – w sobotę, będzie zorganizowana przez Legion Maryi autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisywać się można w sklepiku parafialnym.

4.W tym tygodniu wspominamy następujących świętych:

– w poniedziałek – Św. Teresę Benedyktę od Krzyża – Dziewicę i Męczennicę, Patronkę Europy

-we wtorek – Św. Wawrzyńca-Diakona i Męczennika

-w środę – Św. Klarę – Dziewicę

-w sobotę – Św. Maksymiliana Marii Kolbego – Prezbitera i Męczennika

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Kamil Tomasz Klimacki – kaw. z par. tut.

Anna Dominika Strzelczyk – panna z par. tut.

Zapowiedż pierwsza

Adrian Kosiorek – kaw. z par. tut.

Alicja Tatiana Wolny – panna z par. tut.

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.