1. Dzisiaj witamy w naszej parafii Ks. Kamila Prusa, który przechodzi z par. Św. Włodzimierza w Warszawie. Obejmie stanowisko wikariusza po Arturze Szajko. Życzymy Ks. Kamilowi wielu Łask Bożych oraz kapłańskiej gorliwości na nowym odcinku posługi.

  1. Niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem roku nauki. Księża spowiadają podczas każdej Mszy św. w dni powszednie i niedziele.

  2. Ks. Bp. Romuald Kamiński zaprasza na doroczne dziękczynienie Bożej Opatrzności za owocne żniwa, za błogosławieństwo towarzyszące pracy rolników, sadowników i hodowców, dzięki którym wszyscy możemy cieszyć się dostatkiem żywności. Okazją do tego dziękczynienia będą nasze Diecezjalne Dożynki, które będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia 2021 roku w parafii Poświętne. Centralną częścią uroczystości będzie Msza święta dziękczynna za plony i pracę rolników Diecezji Warszawsko-Praskiej, celebrowana o godzinie 12.00.

Pełną treść komunikatu-zaproszenia można znaleźć  w Internecie na stronie diecezjalnej.


  1. W najbliższych dniach wspominamy następujących świętych :

             – we wtorek – Św. Bartłomieja – Apostoła

             – w czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej

             – w piątek – Św. Moniki

             – w sobotę – Św. Augustyna – Biskupa i Doktora Kościoła

 ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

 Kamil Kozion – kaw. z par. tut.

Klaudia Makowska – panna z par. tut.

Zapowiedż Pierwsza

Krystian Jeziorek – kaw. z par. tut.

Angelika Ptak – panna z par. Św. Barnaby w Warszawie

Zapowiedż Pierwsza

 Sebastian Duplicki – kaw. z par. tut.

Katarzyna Nalazek – panna z par. Św. Michała w Mińsku Mazowieckim

Zapowiedź Druga

 Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.