1. Moi Drodzy.

Od 1 marca 2004 r. w naszej parafii pracują Siostry Eucharystki. Wspólnota liczy 5 Sióstr: 2 katechetki, zakrystiankę, kancelistkę w Zarządzie Cmentarza i kucharkę we wspólnocie Sióstr.

W dniu 6 lipca tegoż roku podczas 33 Sesji posiedzenia Rady Generalnej, Siostry podjęły decyzję o zakończeniu współpracy między Zgromadzeniem Eucharystek i parafią Św. Wincentego a Paulo z dniem 31 sierpnia tego roku.

Ponieważ praca Sióstr w parafii była regulowana umowami wynikającymi z prawa pracy, parafię obowiązuje zasada przestrzegania tegoż prawa. W związku z tym, że Siostra Dorota jest w okresie przedemerytalnym, chroniącym ją przed zwolnieniem ze strony pracodawcy, pozostanie na stanowisku zakrystianki.

Dziękując Siostrom za wieloletnią owocną współpracę, życzymy wiele łask od Boga i ofiarnej posługi na placówkach gdzie zostaną posłane. Będziemy pamiętać o nich w swoich modlitwach.

2. Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zapraszamy uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli, pracowników szkół na Mszę Świętą, w czasie której poprosimy o Boże Błogosławieństwo w nowym roku pracy. Będzie ona odprawiona w przyszłą niedzielę – 5 września o godz. 10.00. Poświęcimy również przybory szkolne uczniom klas pierwszych. Dzieci zachęcamy, aby przystępowały do sakramentu pokuty przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

3.W tym tygodniu obchodzimy pierwszy  czwartek, piątek, sobotę i niedzielę września.

W czwartek zapraszamy na nabożeństwo – „Godzina Święta”, które odprawimy o 17.30.

W piątek będzie możliwość spowiedzi od godz. 17.30.

W sobotę Msza Św. w intencji Kół Żywego Różańca o godz. 8.00 i po niej adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę  na zakończenie Mszy o godz. 13.00 odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne.

4.Za tydzień przed kościołem będziemy zbierać do puszek ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny .

5.W tym tygodniu wspominamy :

– w piątek – Św. Grzegorza Wielkiego – Papieża i Doktora Kościoła

Wielkimi krokami zbliżamy się do beatyfikacji

kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej,

która będzie miała miejsce w niedzielę – 12 września 2021 r.

W dniach od 3 do 11 września odprawimy specjalną  Nowennę, w której zawierzymy duchowe owoce beatyfikacji.

Nasza parafia została  erygowana przez

kard. Stefana Wyszyńskiego

dnia 1 września 1952 r.

W związku z tym

w dniu 6 września o godz. 18.00.

zapraszamy na uroczystą Eucharystię sprawowaną

pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego.

Po Mszy Św. koncert  Kwintetu Dętego „ FAVORI”

wraz z solistami.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Damian Baczyk – kaw. z par. tut.

Kamila Piasta – panna z par. tut.

Zapowiedź pierwsza

Kamil Kozion – kaw. z par. tut.

Klaudia Makowska – panna z par. tut.

Zapowiedż  Druga

Krystian Jeziorek – kaw. z par. tut.

Angelika Ptak – panna z par. Św. Barnaby w Warszawie

Zapowiedż Druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.