1. Dzisiaj o godz. 10.00 zostanie odprawiona   Msza Św.  na  rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy na nią – uczniów, rodziców, dyrekcje, nauczycieli  i  pracowników szkół,  abyśmy mogli wspólnie pomodlić się o Boże Błogosławieństwo w nowym roku pracy.  Dzieciom z klas pierwszych poświęcimy tornistry z przyborami szkolnymi.

2.Także dzisiaj, przed kościołem, zbieramy  do puszek, ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Natomiast taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

3. W niedzielę – 12 września 2021 r. nastąpi beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej,

Przygotowujemy się do tego wydarzenia  poprzez codzienne  odprawianie, na Mszy o godz.18.00, specjalnej  Nowenny . Pragniemy w ten sposób zawierzyć duchowe owoce beatyfikacji.

W czasie nowenny Ks. Bp Romuald Kamiński sprawuje codziennie Eucharystie w parafiach erygowanych przez Prymasa Wyszyńskiego.

Nasza parafia została  erygowana przez  kard. Stefana Wyszyńskiego dnia 1 września 1952 r.

W związku z tym, jutro – w poniedziałek – 6 września o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Eucharystię sprawowaną pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Romualda Kamińskiego.

Po Mszy Św. koncert  Kwintetu Dętego „ FAVORI” wraz z solistami        poświęcony Ks. Prymasowi Wyszyńskiemu.

4.Zachęcamy także do udziału w wyjątkowym wydarzeniu pod nazwą ORSZAK DZIEJÓW”.

Odbędzie się on w sobotę 11 września 2021, w przeddzień Beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

„Orszak Dziejów” to widowisko historyczne mające na celu upamiętnienie
wielkich Polaków na przestrzeni dziejów od Mieszka I do Jana Pawła II, ze
szczególnym uwzględnieniem Prymasa Tysiąclecia.
W programie jest przemarsz postaci historycznych oraz spektakl o Stefanie
Kardynale Wyszyńskim, przybliżający jego postać oraz nauczanie, w tym
szczególnie ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

Początek wydarzenia w sobotę 11 września o godz. 16.00 przy
pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. Zakończenie na Placu Zamkowym. Więcej informacji jest na plakacie w gablocie parafialnej.

5.Po przerwie wakacyjnej, wszystkich  ministrantów, zapraszamy na zbiórkę, która odbędzie się w ten wtorek o godz. 17.00. Czekamy także na nowych chętnych, którzy pragnęliby służyć przy ołtarzu. Zgłaszać się można także po Mszy Św. w zakrystii.

6. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania zapraszamy na  spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

7. W naszej parafii powstaje Krąg Domowego Kościoła. Rodziny pragnące pogłębić życie duchowe zapraszamy na spotkanie w dniu 19.09. o godz. 15.00 w salce na plebanii. Bliższe informacje można uzyskać u ks. Dariusza.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy święta i wspomnienia:

– we wtorek – Bł. Ignacego Kłopotowskiego – Prezbitera

– w środę – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Damian Bączyk – kaw. z par. tut.

Kamila Piasta – panna z par. tut.

Zapowiedź druga

Rafał Krzysztof Sajecki – kaw. z par. tut.

Zuzanna Karolak – panna z par. tut.

Zapowiedz pierwsza

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.