1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii odpust Świętego Wincentego. Zapraszamy na sumę odpustową połączoną z procesją, która zostanie odprawiona o godzinie 13.00.

2. Aby uzyskać łaskę odpustu należy zachować warunki zwykłe, czyli stan Łaski Uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówić „Ojcze Nasz” , „Wierzę w Boga ” oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

Ponadto przez cały październik można otrzymać odpust zupełny za odmówienie Różańca w : kościele , kaplicy , wspólnocie zakonnej bądź rodzinie. Należy spełnić następujące warunki: pięć tajemnic odmówić w sposób ciągły, oraz  modlitwę połączyć z rozważaniem tajemnic.

3. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane o godz. 17.30 przez cały pażdziernikWe wtorki i czwartki szczególnie  zapraszamy rodziny z dziećmi.

4.Dzisiejsza niedziela jest tzw. Niedzielą Statystyczną. Liczymy wiernych obecnych na Mszy Św. oraz przystępujących do Komunii.

5.W piątek  pierwszego października,  otwieramy nową książkę intencji na rok 2022. Intencje zaczniemy przyjmować  od. godz. 15.00 w kancelarii na plebanii.

6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy – piątek i  sobotę  miesiąca.Obejdziemy je według stałego porządku.

7.Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na dom Św. S. Faustyny w Ostrówku.

8. Dzieci z klas 3 , które rozpoczynają przygotowanie do I Komunii Świętej zapraszamy za tydzień – w niedzielę – 3 pażdziernika na Mszę Św. o godz.10.00.  Będą rozdane Różańce.

9. W najbliższym tygodniu przeżywamy następujące obchody liturgiczne:

– w poniedziałek – Św. Wincentego a Paulo – Prezbitera

– we wtorek – Św. Wacława – Męczennika,

w środę – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze,

w czwartek  –   Św. Hieronima – Prezbitera i Doktora Kościoła,

w piątek –  Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Dziewicy i Doktora Kościoła ,

w sobotę – Św. Aniołów Stróżów,

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

– Mateusz Pasek – kaw. Z par. tut.

– Magdalena Keczmerska – panna z par. Św. Jozafata w Warszawie

Zapowiedż pierwsza

-Wojciech Jan Smuga – kaw. z par tut.

-Sara Donata Żywiołowska – panna z par. Podwyższenia Krzyża Św. w Łodzi

Zapowiedż druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.