1. Jutro – w poniedziałek, obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Jest to tzw. „święto nakazane”. Wszystkich wiernych obowiązuje udział we Mszy Św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza. W naszym kościele Msze będą odprawione w porządku niedzielnym.

Zapraszamy do kościoła drewnianego, skąd po Mszy Świętej o godzinie 12.00,  wyruszy na cmentarz procesja z modlitwą za zmarłych.  Mszy  i procesji będzie przewodniczył ks. Bp Romuald Kamiński.

W Uroczystość Wszystkich Świętych – 1 listopada w kościele drewnianym będą odprawione dodatkowe  Msze Święte o godz. 16.00 i 17.00.

1. We wtorek – 2 listopada, obchodzimy Dzień Zaduszny, czyli Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze w naszym kościele odprawimy o godzinie 7 i 18.

2. W dniach od 1 do 8 listopada istnieje możliwość uzyskania odpustu dla dusz cierpiących w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, nawiedzić cmentarz i odmówić modlitwę za zmarłych.

1. Przyjmujemy jeszcze na modlitwę wypominkową za naszych zmarłych:

– wypominki jednorazowe ( listopadowe) będziemy czytali w dni powszednie w czasie nabożeństw  w   listopadzie o godz. 17.30.

Dzisiaj i jutro możemy także zgłosić do tej modlitwy  naszych bliskich zmarłych klerykom rozlokowanym na cmentarzu.

– wypominki roczne czytamy, przez cały rok po Mszach Świętych niedzielnych, co drugą niedzielę, poczynając od pierwszej niedzieli listopada.

Do tej modlitwy możemy jeszcze zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

1. w tym tygodniu obchodzimy pierwsze dni miesiąca :

– w czwartek – o godz. 18.00 odprawimy Mszę Św. w intencji Powołań Kapłańskich i Zakonnych.

– w piątek od godz.17.30 – możliwość spowiedzi

– w sobotę o godz. 8.00 –  Msza Św. Kół Żywego Różańca i adoracja Przenajświętszego Sakramentu do godz.10.00.

1. W czwartek w kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać

Św. Karola  Boromeusza – Biskupa