Przypominamy, że wewnątrz kościoła nadal

obowiązuje zasłanianie ust i nosa

oraz zachowanie dystansu społecznego
co najmniej 2 m od innych osób.


 1. W najbliższy piątek, 19 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia O Jezu najsłodszy… (np. w czasie nabożeństwa czerwcowego) można uzyskać odpust zupełny.
  Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, dołączmy tę intencję do naszych osobistych i wspólnych modlitw.
  Z racji uroczystości można w piątek spożywać pokarmy mięsne.


 2. W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  Tego dnia, od godziny 10.00 do 14.00 odprawimy Msze święte, podczas których część dzieci z klas III przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne zdecydowaliśmy się na zorganizowanie uroczystości Komunijnych w małych grupach, tylko dla Dzieci oraz ich najbliższych. Spowiedź dla Dzieci i ich rodzin, według ustalonego harmonogramu, będzie w piątek od godz. 17.00.
  Pozostałe Dzieci, które przygotowują się do I Komunii, będą ją przeżywać w podobny sposób w następną sobotę.
  Rodziny z Dziećmi pierwszokomunijnymi powierzamy modlitwom wszystkich naszych parafian.


 3. W następną niedzielę, 21 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii, znanego nam dobrze, ks. Romana Kota, z parafii Matki Bożej Pompejańskiej na Żeraniu. Podczas każdej Mszy św. będziemy mogli naszymi ofiarami wesprzeć dzieło budowy powstającego tam nowego kościoła.

 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – w środę – Św. Brata Alberta Chmielowskiego – zakonnika


 5. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Marek Daniel Rydzewski – kawaler z par. Trójcy Przenajśw. w Grajewie i Anna Januszko – panna z par. tut.
  – Dariusz  Duliński – kawaler z par. NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym i Izabela Czaplicka – panna z par. tut.
  – Kacper Władysław Kostrzewa – kawaler z par. św. Andrzeja Boboli w Warszawie i Aleksandra Paulina Marciniak – panna z par. tut.
  Jeśli istnieją  jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.