1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy Świętej ma miejsce tradycyjne błogosławieństwo pojazdów i kierowców związane z wczorajszym wspomnieniem Św. Krzysztofa – patrona podróżujących.

 2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota sierpnia. Jest to także 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność stolicy.

 3. W następną niedzielę – 2 sierpnia będzie możliwość uzyskania Odpustu Zupełnego, zwanego „Porcjunkuli”. Wywodzi się on z dawnej franciszkańskiej tradycji, która w późniejszych latach została rozciągnięta na wszystkie kościoły, duchownych i świeckich. Warto skorzystać z tego „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i Św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. Dla uzyskania odpustu należy nawiedzić katedrę, konkatedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny i tam odmówić Ojcze Nasz i Wierzę W Boga.

 4. W tym tygodniu w środę obchodzimy wspomnienia:
  – w środę – Św. Marty
  – w piątek – Św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  – w sobotę – Św. Alfonsa Marii Liguoriego – biskupa i doktora Kościoła.


 5. Zapowiedzi przedslubne. W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:
  – Tomasz Wójcik – kawaler z parafii tutejszej i Sylwia Gorniewska – panna z parafii Św. Szczepana w Raszynie
  – Daniel Stanisław Andraszewski – kawaler z parafii tutejszej i Zuzanna Magdalena Białek – panna z parafii Św. Zygmunta w Słomczynie
  – Krystian Prociewicz – kawaler z parafii św. Izydora w Markach i Anna Zofia Balicka – panna z parafii tutejszej
  Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić miejscowym duszpasterzom.