1.Koniec sierpnia – to tradycyjny czas zmian personalnych w naszej diecezji. Po kilkuletniej  posłudze w kościele drewnianym odchodzą do innych placówek : Ks. Marek Gąsiorek i Ks. Wojciech Wojno.

Zmiany objęły także Siostry Eucharystki  posługujące w naszej parafii.  Odchodzą: S. Gabriela Bruska – Przełożona domu i Katechetka, s.Maria Leśniak i s. Agnieszka Adamczewska-Katechetka oraz opiekunka chórku dziecięcego.

W intencji Sióstr i Księży będzie odprawiona Msza Święta w przyszłą niedzielę – 23 sierpnia- o godz.10.00, na której podziękujemy wspólnie za ich posługę w naszej parafii.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym sklepiku są dostępne nowe numery tygodników : Idziemy, Niedziela i  Gość Niedzielny. Znajdziemy w nich wiele ciekawych artykułów na bieżące tematy.

Poszczególne numery czasopism można także zakupować drogą elektroniczną w postaci e-wydania.

3.W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

w poniedziałek – Św. Jacka – Prezbitera

w czwartek – Św. Bernarda- Opata i Doktora Kościoła

w piątek – Św. Piusa X- Papieża

w sobotę – Najświętszej Maryi Panny Królowej

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

W najbliższym czasie mają zamiar zawrzeć związek małżeński:

Michał Turoboyski – kawaler z parafii tutejszej i Sławomira Kotas – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź pierwsza

Michał Łukasz Kozłowski – kawaler parafii tutejszej i Agnieszka Matuśkiewicz – panna z parafii tutejszej; Zapowiedź druga

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je przedstawić tutejszym duszpasterzom.